Niezależnie od tego z której strony wchodziło się na teren parku najbardziej rzucała się rabata otoczona dodatkowo kwiecistą obwódką w centrum parku. W centralnym punkcie tego ugrupowania roślin znajduje się wierzba całolistna, niezwykle dobrze rozwinięte. Rozrośnięta na trzy metry szerokości tworzy idealną kule, gdzie z wnętrza jej widać przebijające się kolory jej zielono-białych liści, które są tłamszone przez różowe kwiaty znajdujące się na końcach pędów.
Roślinę tę podkreslają otaczające ją, niższe byliny, takie jak Tawułka Fanal, która przykuwa uwagę swą głęboką,mocną czerwienią, bądź rosnąca na obrzeżach rabaty funkia ogrodowa. Niezwykłym zjawiskiem jest również występowanie tam trytomi groniastej, która swymi kwiatami sama mówi, jak bardzo jest egzotyczna. Są one zwisające, przechodzą z dołu z żółtego do góry przez pomarańcz do czerwieni. Ponadto można tam jeszcze wyróżnić kilka gatunków kwitnących na niebiesko. Całość bylin, ze względu na gęste ich nasadzenie tworzy niezwykle kolorowe plamy i kontrast do wierzby.
Obwódka wykonana jest z bruku, który znajduje się o 10 cm wyżej niż chodnik, a na niej posadzone najzwyklejsze na świecie aksamitki.
Wszystko jest otoczone okrągłym chodnikiem przy którym znajduje się kilka ławek skierowanych do rabaty.
Idąc dalej, bardziej w górę na lewo można zobaczyć starą fontannę, która zanim zlikwidowano część ogrodu na rzecz budynków była centrum parku. Wyrzeźbione w tym obiekcie są małe, jak i większe anioły, które u podstawy ukazują założenia tej rasy. Ich dobroć i ogromne serce, a na samym szczycie to jak walczą o swe prawa i wartości. Fontanna jest otoczona głównie przez lilaki i magnolie, co sprawia, że w tamtym miejscu unosi się intensywny, kwiatowy zapach.
Około 100 m dalej od fontanny, na prawo znajduje się ukryty za koronami drzew owocowych plac zabaw.
Sam park ciągnie się jeszcze dalej i im bardziej zwiększa się odległość od fontanny tym bardziej jest on pokryty różnymi drzewami liściastymi.
Można tam odnaleźć klony,jesiony,brzozy czy też dęby.
Ścieżki często po ich krawędziach wysadzane są tujami strzyżonymi na najróżniejsze kształty,czasami tworzą one mur, a czasami są kulistymi bądź stożkowatymi ozdobami posadzonymi w kilkumetrowych odstępach.